| GiusiGiusii a întrebat:

Am cumparat Counter-Strike 1.6 de pe steam cu 9. 99euro si am jucat 3 ore si dupa am inchis pc si am pornit a doua zii pc si nu ma mai lasa sa intru in cs! Imi dadea erroarea csxguard v5 fatal error! Am reinstalat steam si cs si tot asa! Am bagat steam in alta partitie in afara de disk local C! Ce e de facut sa nu imi mai dea erroarea asta idioata! Am windows 10 pro 32 biti si 4 gb ram! pls help mee!

2 răspunsuri:
| xRaduC a răspuns:

Buna! Si eu aveam probleme cu CS-ul uneori. Ca sa rezolvi aceasta problema (cred) poti face asta:
Intra in locatia tinta a jocului dand click dreapta pe proprietatile acestuia, la LOCAL FILES ai ''BROWSE LOCAL FILES...''. Pe proprietatile aplicatiei ''hl'' vei da pe Compatibillity, apoi vei bifa casuta cu ''Run this program in compatibillity mode for:'' si vei selecta Windows XP (Service Pack 2) si vei da pe Apply si Ok pentru a salva setarile. Incearca acum sa intri pe CS 1.6.
Sa imi spui daca ti-a mers, te rog!

| GiusiGiusii explică (pentru xRaduC):

Inca nu am incercat dar am sa incerc! Oricum iti spun maine sau peste cateva minute daca a mers! Mersii mult!