| splash132 a întrebat:

am nevoie de ajutor.deci umblam pe calculator si deoadata mi s-a restartat si mi-a aparut ecranu negru parca zicea cd error.si operating sistem, asa ca am bagat alt windows, care l-am bagat dar a durat foarte mult 3 ore. dupa aceea calculatorul a mers 3 zile dupa care de fiecare data cand il aprindeam se restarta asa ca am incercat sa bag iar windowsu dar cand ajunge la 100 imi zice hard disk damaged.am incercat si cu alte cd de windows si tot asa...ce e de facut? multumesc anticipat pentru ajutor.dau funda calui care ajuta.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cumpara alt Hard Disk. Ai hardul praf si de aceea nu-ti sta nici un windows pe el.

Nu stiu daca mai poti face ceva cu Advanced System Care pentru optimizare de aici: http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Vezi ca in meniul TOOLBOX ai Disk Doctor si Disk Cleaner, Smart Defrag ->>> folosestele pe toate si apoi da-mi un reply.
Bafta!