| SoP222 a întrebat:

Am si eu o problema. Tocmai mi-am luat w8 pe stick, l-am facut bootabil si l-am bagat in calculator sa il instalez. Toate bune pana la un pas, imi aleg limba, formatez disk-urile iar apoi incepe sa instaleze. In urmatoarea etapa imi spune ca se va restarta, problema e ca dupa ce se restarteaza procesul de instalare incepe din nou. Am restartat calculatorul si am incercat de nenumarate ori sa-l instalez dar tot mi se restarteaza, aveti idee de ce? Multumesc anticipat si sper sa raspunda cineva.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sau să nu apeși nici o tastă când îți zice press any key too boot from USB.

Oricum și după restart va mai avea nevoie de stik pentru a finaliza setările.
Succes si vezi ce faci cu softul furat și mai ales grijă mare cu activarea ilegală a Windows-ului 8, că de data asta Microsoft te va executa de îi furi licența(v: TPM).

| mihai69 a răspuns (pentru DeyCj):

W8 s-a distribuit legal și prin download de pe saitul M$. Hai să pornim de la prezumția de nevinovăție...

| DeyCj a răspuns (pentru mihai69):

Alea au fost copii de evaluare, adică dedicate persoanelor ce testează Windows și aplicații.
Dacă ai apucat la o copie RTM(la fel ca mine) atunci este grozav că îl poți folosii legal și gratis peste un an (90 zile trial+ 3 rearmuri=12 luni).
Restul și în special așa numitele linkuri scurse de la M$ sunt real Windows 8 contrafăcute, ce provin de pe File Liste dar au fost postate de pe alte link-uri, deci tot Windows modificat cu viruși. testat și dovedit.
Eu avertizez pe toți viitorii useri de Windows 8 ca să nu pățeasă și ei la fel ca alții ce au confundat eronat Windwows 8/8.1 cu Xp-ul.

| mihai69 a răspuns:

Scoate stick-ul!

| SoP222 explică:

Am rezolvat problema, cand imi spune ca se restarteaza trebuie sa scot stick-ul, am vazut intr-un video pe YT.