| splash132 a întrebat:

am nevoie de ajutor.deci umblam pe calculator si deoadata mi s-a restartat si mi-a aparut ecranu negru parca zicea cd error.si operating sistem, asa ca am bagat alt windows, care l-am bagat dar a durat foarte mult 3 ore. dupa aceea calculatorul a mers 3 zile dupa care de fiecare data cand il aprindeam se restarta asa ca am incercat sa bag iar windowsu dar cand ajunge la 100 imi zice hard disk damaged.am incercat si cu alte cd de windows si tot asa...ce e de facut? multumesc anticipat pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai Hard Disk-ul fragmentat ori ti s-a ars sursa.
Eu te sfatuiesc sa te duci cu el la un centru specializat.
In caz ca ti s-a ars sursa te-ar costa cam 1 milion iar daca ti s-a bulit hard disk-ul depinde cat costa (eu nu stiu big grin ).

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Daca era sursa pc-ul nu mai pornea deloc. Beinteles ca problema este de la hdd, posibil sa fie bad-uri. Cauta pe google programul HDTUNE, instaleaza-l si deschide-l, apoi apasa pe start. Iti va verifica hdd-ul de posibile defectiuni.