| ale3xyyy a întrebat:

am o problema
Cand ma joc ceva, calculatorul se blocheaza pentru 3-4 secunde si in momentul in care se deblocheaza se aude un sunet ciudat in boxe, ca un "bârnăit"! Cum pot rezolva problema? Va rog mult, dau funda, cum fac sa nu se mai blocheze
P.S, nu e de la praf.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer să fiu, cred că e vreo eroare de la windows, sau o fi prea încălzit, dacă nu o fi de la praf, sigur nu o fi de la componente?

| ale3xyyy explică (pentru anonim_4396):

Pai,am desfacut unitatea, am mutat ram in alt slot, am scos placa video si am bagat.o iarsi degeaba...tot asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru ale3xyyy):

Hmmm, eu aveam probleme de genul, pur și simplu mi se bloca și așa rămânea, nu se stingea sau ceva, și am descoperit că e de la pasta termică de pe procesor, nu mai știu dacă scotea vreun sunet sau ceva.