| 4Tuning a întrebat:

Am revenit cu o intrebare despre jocul WRC4 FIA 2013 Cand intru in el dau la video settings si observ ca imi apare al placa video INTEL HD Graphics 3000 si nu pot alege cealalta desi eu am doua placi video adica. nVidia 610m si Intel hd graphics 3000. Cum as putea face sa o pot seta pe cealalta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in nVIDIA control panel intri in physx si schimbi in loc de auto dai pe geforce

| 4Tuning explică (pentru anonim_4396):

Tot asa imi apare.

| lovermantk a răspuns (pentru 4Tuning):

Inseamna ca placa onboard Intel HD Graphics e suficienta pentru jocul respectiv. Am patit si eu la Flatout ultimate carnage.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4Tuning):

Pai insemna ca placa video Intel hd 3000 e de ajuns pentru jocul acela

| lovermantk a răspuns:

O poti selecta din windows. Intri in Nvidia Control Panel - Set PhysX configuration si schimbi in loc de auto select geforce 610m. Astai tot.