| TheKiller a întrebat:

TPU.

Am sa trec direct la subiect:La APB:All points bulletin am o problema, intru in joc bine mersi, ma joc si dupa vreo zece minute mi se blocheaza ori iese si im da eroare cu don't send, ce trebuie sa fac deja l-am reinstalat si e tot asa nu stiu ce sa mai fac, ma dispera va rog ajutati-ma cine va aduce o solutie la intrbarea mea primeste fundita+vot.

Răspuns Câştigător
| Alek123 a răspuns:

Asigura-te ca pe partitia pe care ai instalat APB Reloaded ai peste 6 gb liberi. Memorie RAM sa ai peste 2 gb. 3 sunt recomandati.

Incearca sa faci urmatoarea chestie ( Pe windows 7) - Intri in Control Panel, System And Security, System, dai in dreapta pe Advanced System Settings, Advanced, Dai la settings la primul rand (Performance), Advanced, si unde scrie Virtual Memory, da pe Change.

Daca e debifat ala, bifeaza-l. Daca este deja bifat, debifeaza-l si da pe partitia pe care ai Windows-ul ( de obicei e C: )

Acolo jos unde scrie Initial size (MB) si Maximum size (MB) baga valoarea :

Daca ai 1 GB RAM pui 1536 la ambele, pentru 2 GB pui 3072, pentru 3 GB pui 4608
iar pentru 4 GB RAM pui 6144. Depinde cati RAM ai.

Daca nici asta nu iti merge.

Am gasit un alt fix pe forumuri spune sa intri in CMD (Intri in Start, Run si scrii cmd) si sa scrii acolo "bcdedit /set IncreaseUserVa 3072". Ca sa stergi fix-ul scrii "bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa" (fara ghilimele desigur).

Multa bafta!

10 răspunsuri:
| Alek123 a răspuns:

Salut happy Si eu pateam asa si am observat ca partitia pe care il aveam instalat ajungea la 0 free space, apoi isi revenea. Incearca sa ai peste 10 gb liberi pe acea partitie, si de asemenea vezi sa ai peste 1 gb ram. Daca reusesti sa il faci ma gasesti la contul de enforcer : "Leather" sau contul de criminal : "xVanHohenheimx" Bafta!

| TheKiller explică:

Nu cred ca are vreo legatura cu asta pentru ca mai am 279 pe D si 4 ram 2 gb placa video 2, 66 procesor etc.

| TheKiller explică:

Alek mie imi merge dar dupa vreo 10 min iese asta e problema, si apropo eu sunt criminal:SnowWolf

| Alek123 a răspuns (pentru TheKiller):

Incearca sa stergi client-ul si sa il instalezi din nou. Updateaza driverele video si DirectX, incearca sa instalezi si Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable. Asigura-te ca il rulezi prin APB Launcher, si ca isi face update clientul. Incearca sa dezactivezi antivirusul/firewall-ul. Nu stiu ce altceva pot sa iti recomand sad Daca rulezi pe Vista/Win7, ruleaza-l ca si administrator. (Eu am UAC dezactivat).

| TheKiller explică (pentru Alek123):

Aaa,pai eu am pe 7.

| TheKiller explică (pentru Alek123):

Dar clientul trebuie downloadat din nou?

| Alek123 a răspuns (pentru TheKiller):

Da, incearca sa dezinstalezi APB, si sa intri in Gamersfirst Live si dai download/install din nou.

| TheKiller explică (pentru Alek123):

Ok acum, se downloadeaza din nou.

| TheKiller explică (pentru Alek123):

L-am downloadat din nou dar da tot eroarea aia cu out of memory.

| TheKiller explică (pentru Alek123):

Mersi ca miai spus dar am cautat pe youtube si am facut aia cu cmd inainte sa citesc comentariul tau oricum primesti funda.

| Alek123 a răspuns (pentru TheKiller):

Asigura-te ca pe partitia pe care ai instalat APB Reloaded ai peste 6 gb liberi. Memorie RAM sa ai peste 2 gb. 3 sunt recomandati.

Incearca sa faci urmatoarea chestie ( Pe windows 7) - Intri in Control Panel, System And Security, System, dai in dreapta pe Advanced System Settings, Advanced, Dai la settings la primul rand (Performance), Advanced, si unde scrie Virtual Memory, da pe Change.

Daca e debifat ala, bifeaza-l. Daca este deja bifat, debifeaza-l si da pe partitia pe care ai Windows-ul ( de obicei e C: )

Acolo jos unde scrie Initial size (MB) si Maximum size (MB) baga valoarea :

Daca ai 1 GB RAM pui 1536 la ambele, pentru 2 GB pui 3072, pentru 3 GB pui 4608
iar pentru 4 GB RAM pui 6144. Depinde cati RAM ai.

Daca nici asta nu iti merge.

Am gasit un alt fix pe forumuri spune sa intri in CMD (Intri in Start, Run si scrii cmd) si sa scrii acolo "bcdedit /set IncreaseUserVa 3072". Ca sa stergi fix-ul scrii "bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa" (fara ghilimele desigur).

Multa bafta!