| Butoi_Alexandru_2001 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de Counter-Strike 1.6.
De trei zile am inceput sa am lag pe cs...adica merge cu 10 fps.
Inainte mergea foarte bine si aveam 80 fps-99fps, iar acum nu stiu ce are, netu merge brici, cs-u merge dezastruos.
Am incercat toate comenzile si cfg-urile de pe net dar fara niciun rost.
La fel merge...va rog TPU ajutati-ma, sunt disperat... FUNDA:X

7 răspunsuri:
| MariusDinita a răspuns:

Nu ai problema cu netul daca ai fps mic, FPS inseamna frames per second, adica cate cadre pe secunde se deruleaza, problema ta e de la ceva grafic, incearca sa te joci alt joc si vezi daca ai aceeasi problema, upgradeaza-ti driverele placii video, instaleaza alta varianta de cs 1.6 fata de cea pe care ai instalat-o tu, deschide task manager (Ctr+alt+delete) si intri la performance cand ai jocul deschis si verifica cat % iti este folosit procesorul. Daca nu merge nimic din ce ti-am spus mai sus da-mi reply cu ce componente ai in calculator.

| Butoi_Alexandru_2001 explică (pentru MariusDinita):

Multumesc ca vrei sa ma ajuti, tin sa precizez ca s steam on!

| Butoi_Alexandru_2001 explică (pentru Butoi_Alexandru_2001):

Am gasit si alte raspunsuri si nu stiu cum pot dezactiva astea... Antialising si Anisotropic, de al ele cred ca e problema

| Butoi_Alexandru_2001 explică (pentru Butoi_Alexandru_2001):

Driverele sunt instalate la zi!

| MariusDinita a răspuns:

Nu are importanta steam on sau off...la tine ori e eroare de software ori de hardware, ori ai erori in CS (recomand sa il reinstalezi) ori ai mai instalat tu ceva software care iti mananca din resurse.

| Butoi_Alexandru_2001 explică (pentru MariusDinita):

Antialising si Anisotropic stii cum sa dezactivez sau ce aplicatie sa folosesc

| MariusDinita a răspuns (pentru Butoi_Alexandru_2001):

Din amd control pannel sau nVIDIA control panel dai tot pe performance dar nu asta e problema la tine in joc, daca vrei sa te ajut incearca si ce ti-am zis eu, daca nu cauta-ti antialising sau ce gasesti tu pe google.ro eu banuiesc ca ai un pc vechi antic si de demult cu erori de software dar mna ti-am zis de doua ori ce sa faci si nu dai nici un reply macar daca ai incercat sa faci ce ti-am sugerat ca sa descoperim problema