| laurdlv a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema am un sistem p4 procesor 2.6 Intel, 1gb ram ddr1, placa video 256 mb nVIDIA geforce fx5500 am o problema cu jocurile, jocurile care inainte imi mergeau pe placa video nVIDIA fx5200 acum nu imi mai merg cum trebuie ce trebuie sa fac astept raspuns Funda big grin

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Incearca sa instalezi un dx 9 sau 10 si verifica, ca drv-ul placi video e instalat corespunzator, apoi va merge cu siguranta.

| laurdlv explică (pentru viavo):

Multumesc de ajutor sper sa mearga oricum multumesc big grinbig grin

| laurdlv explică (pentru laurdlv):

Am incercat sa instalez dx10 si aceeasi problema eu ma gandesc ca s-ar putea sa aiba ceva placa video, dar nu stiu ce sa zic ca in rest nu am probleme cu ea doar in jocuri

| viavo a răspuns (pentru laurdlv):

Poti incerca sa reinstalezi tot si win si drv si direct x -ul. Placa video incearca scoate-o din slot deprafuieste slotul si pini placi video si re incearca. In genereal daca placa video are probleme, atunci nu mai functioneaza deloc.