| maryus_8595 a întrebat:

Buna TPU am si eu un calculator si cand il aprind imi apare no signal daca il formatez oare merge si va rog spuneti-mi ce problema poate avea

Răspuns Câştigător
| manda a răspuns:

Ai u prea multi virusi in iel si tiau ''mancat'' din windows si trebuie sal instalezi din nou daca ai vreun prieten sa sie sati bage windows sau poate sti u sal bagi ca e simplu daca ai CD eu iti spun ca poate ai nevoie cum sa bagi windows
Porniti calculatorul si introduceti CD-ul cu Windows XP:

Cand apare mesajul "Press any key to boot from CD" apasati tasta SPACE

Asteptati pana cand apare mesajul "Welcome to setup" si apoi apasati tasta ENTER

Asteptati ca Windows sa isi faca treaba, apoi, cand va cere, apasati tasta F8

Apasati D ca sa stergi partitia selectata

Apoi ENTER pentru a continua si tasta L

Apoi apasati C urmat de ENTER

Selectezi NTFS QUICK si apasati ENTER

Astepti pana se restarteaza

Cand booteaza NU mai apesi nici o tasta chiar daca o sa apara iar mesajul "Press any key to boot from CD"

Cand apare prima fereastra dai NEXT

Introduci Numele si Organizatia

Dai NEXT si introduceti SERIALUL

Dai NEXT si introduceti o PAROLA

Dai NEXT, setati ora

Dai NEXT si asteptati

Cand apare fereastra cu "NETWORK" dai NEXT

Lasati "WORKGROUP" cand apare si apoi dai NEXT

O sa se restarteze! e ceva normal

Dupa ce intra in Windows, la WELCOME dai NEXT

Dai pe verde (HELP) si apasati NEXT

Apesi SKIP

Dai "No,.not at this time" apoi NEXT

Introduci porecla in prima caseta apoi NEXT

Dai FINISH

2 răspunsuri:
| maryus_8595 explică:

Stiu sa formatez pc nu e o problema asta

| fmarius86mario a răspuns:

Inseamna ca nu face legatura cablu de la monitoru am patit si eu