| Saibot95 a întrebat:

Am un pc bunicel zic eu:procesor Intel dual core 1.80 Ghz o placa video nVIDIA geforce 8400 gs de 512 mb ram si 1024 mb RAM.Mi-am instalat gta 4 dar am cateva probleme.....Imi dispar cladirile strazile si strada devine albastra.Intrebarea este urmatoarea:jocul ii de vina si daca da are vreun patch ceva sau pc meu este vechi?

10 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Erori grafice pot fi cauzate doar de placa video. recomand sa tinkarezi pe la optiuni video din joc respectiv si din Nvidia Control Center (parca asa se numeste programul) din windows.
""512 mb ram si 1024 mb RAM"
Memory: 1.5 GB(asta reprezinta ram-ul daca nu gresesc)
Si mai zic inca o data. CERINTE MINIME DE SISTEM.
Deci atata ti-ar trebui ca sa vezi toate cladirile si celalalte, dar totusi ai avea lag." doar fiindca un joc indeplineste cerintele minime de sistem nu garanteaza ca jocul suporta toate modelele de placi video cu 512mb. Am avut probleme asemanatoare. Iti recomand (daca vrei) sa cauti pe net si sa vezi daca GTA 4 poate rula correct pe placa ta video. Unele jocuri vin cu o asemenea lista in Readme.txt, poate ai putea sa cauti acolo. asta doar de curiozitate sa te lamuresti. pana atunci, umbla cu optiunile, downloadezi ultimul DirectX si ia ultimele drivere generice nVIDIA

| maricx a răspuns:

..ma mir ca a mers sa intri in elstraight face
Cerinte minime de sistem:
OS: Windows XP/Vista
Processor: Intel Core 2 DUO @ 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 @ 2.4 GHz
Memory: 1.5 GB
Hard Drive: 16 GB Free
Video Memory: 256 MB (nVidia GeForce 7900/ATI Radeon X1900)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard & Mouse
DVD Rom Drive

| Saibot95 explică (pentru maricx):

Vad ca indeplinesc cerintele...big grin

| maricx a răspuns:

"512 mb ram si 1024 mb RAM"
Memory: 1.5 GB(asta reprezinta ram-ul daca nu gresesc)
Si mai zic inca o data. CERINTE MINIME DE SISTEM.
Deci atata ti-ar trebui ca sa vezi toate cladirile si celalalte, dar totusi ai avea lag.

| maricx a răspuns (pentru maricx):

A si inca ceva. daca ai win7 sau vista iti trebuie de 2 ori mai mult.

| Saibot95 explică (pentru maricx):

Am dat totul la minim sunt momente cand se vede foarte bine dar si alte momente cand...:s

| Saibot95 explică (pentru maricx):

Am xp sp3...deci nu ar trebui sa fie vreo problema.

| maricx a răspuns (pentru Saibot95):

Incearca sa inchizi restul aplicatiilorthinking, sa tii doar jocul on.
Sau incearca sa instalezi cele mai noi driverethinking(posibil sa fie ceva de la placa video)

| Saibot95 explică (pentru maricx):

Am instalat cel mai nou driver de la nvidia...degeaba

| denispatrik a răspuns:

Degeaba sunt cerintele minime.....Eu am proc i3 4Gb rami GeForce 9600Gt si tot nu merge bine la setari mai mari....totusi cere procesor quad core