| Luke21Rules a întrebat:

as avea si eu o problema cu Windows-ul 7 de fiecare data cand intru in orice program imi spune Open With si trebuie sa aleg eu programul.Cum pot face sa intra direct fara sa imi arate chestia asta? plzzz hellppppp

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Este un virus, mai exact un malaware care ti-a stricat registrii. Ar exista o solutie, problema e ca e doar temporara atata timp cat nu scapi de virus. Antivirusul tau nu l-a detectat probabil din cauza ca are baza de virusi veche sau poate nu cunoaste definitia de virus. Eu ti-as recomanda sa iti reinstalezi windows-ul. Daca totusi vrei sa repari temporar problema urmeaza urmatorii pasi: Downlodeaza registry fix-ul asta: http://forums.techguy.org/......every.html (da click pe EXEFIX scris cu albastru - il gasesti la prima postare a lui "Phantom010") Salveaza-l pe Desktop. Despacheteaza.REG tot pe desktop. Da click dreapta pe REG si alege Merge. Daca iti apare o fereastra in care iti cere aprobarea administratorului dai allow. Da restart. Sper sa te ajute.

7 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Dai click pe butonul de start din coltul de jos stanga, si intri in DEFAULT PROGRAMS, apoi dai click pe SET YOUR DEFAULT PROGRAMS(prima optiune din lista). Vei alege din lista din stanga un program pe care il folosesti des(de ex. winamp-ul cu care asculti muzica) si apesi CHOOSE DEFAULT FOR THIS PROGRAM. Iti vor aparea toate extensiile posibile iar tu va trebui sa alegi care din ele sa se deschida cu acel program si dai save. Asa trebuie sa faci pentru fiecare program in parte. Mai poti face intr-un fel: cand se deschide fereastra Open With dupa ce alegi programul cu care sa se deschida bifeaza casuta cu ALWAYS USE THE SELECTED PROGRAM TO OPEN THE SELECTED FILE.

| Luke21Rules explică (pentru Amilik):

Am incercat dar tot asa imi apare nu stiu
ce sa ma mai faccrying((

| Amilik a răspuns (pentru Luke21Rules):

Ai dat un scan la pc, nu cumva sa ai vreun virus.

| Luke21Rules explică (pentru Amilik):

Sa vad...

| Luke21Rules explică (pentru Luke21Rules):

Nu am niciunul,,,,,crying nu stiu ce e inneregula

| Luke21Rules explică (pentru Amilik):

Nu am niciun virus...

| Luke21Rules explică (pentru Amilik):

Mersi ca m-ai ajutat totusihappy ai o funda de la mine

| Amilik a răspuns (pentru Luke21Rules):

Este un virus, mai exact un malaware care ti-a stricat registrii. Ar exista o solutie, problema e ca e doar temporara atata timp cat nu scapi de virus. Antivirusul tau nu l-a detectat probabil din cauza ca are baza de virusi veche sau poate nu cunoaste definitia de virus. Eu ti-as recomanda sa iti reinstalezi windows-ul. Daca totusi vrei sa repari temporar problema urmeaza urmatorii pasi: Downlodeaza registry fix-ul asta: http://forums.techguy.org/......every.html (da click pe EXEFIX scris cu albastru - il gasesti la prima postare a lui "Phantom010") Salveaza-l pe Desktop. Despacheteaza.REG tot pe desktop. Da click dreapta pe REG si alege Merge. Daca iti apare o fereastra in care iti cere aprobarea administratorului dai allow. Da restart. Sper sa te ajute.