| molocemarius a întrebat:

as dori sa ma ajutati,am un calculator si cand l-am curatat de praf si i-am pus capacul am pus toate cablurile si cand l-am deschis nu mai mi se aprindea monitorul, solutie va rooooooooooooooooooooooog.Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Turok90 a răspuns:

Poate ai miscat placa video. Poate mufa de la monitor care intră în placa video. Dacă are alimentare separată, poate ai miscat alimentarea plăcii video. Altceva nu stiu.

| molocemarius explică (pentru Turok90):

Dar si atunci cand se deschidea incercam sa instalez windows 7 si nu ma lasa, cand dadeam la meniu imi aparea dadeam la tot ce trebuie si cand apasam sa inceapa instalarea isi dadea restart, am 2 gb ram si placa Intel core 2 duo.

| Turok90 a răspuns (pentru molocemarius):

Nu stiu ce să zic, presupun că nu încerci să instalezi un windows 7 original. Deci caută un alt windows 7, despre care să nu se plângă cei care l-au luat, si încearcă din nou. Sau, ai mai putea încerca un restart de Bios. Ai încercat totusi să instalezi vista sau xp?