| FineBroAndy a întrebat:

deci acum 2 zile monitorul mergea perfect, iar ziua urmatoare nu se mai aprindea. Apasam pe buton si nimic. Le-am scos pe toate(cablurile) si le-am bagat inapoi dar nimic.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Daca este un monitor de Doamne ajuta service scrie pe el, daca este un jaf altul, poate fi inverterul daca pui lanterna in el vezi pictogramele ca prin ochelarii de sudor. Vezi pe www.okazii.ro ca la prestari servicii gasesti ca repara si monitoare.bafta. daca este un CRT cu tub nici gind sa te mai deranjezi cu el.Led ceva se aprinde poate ai o amaraciune de cablu si este defect.Nu baga mina in el, mai are in interior si o placa de alimentare si te da cu fundul de pamint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si ew problema asta. La mine a fost din cauza cooler'ului... nu mai mergea ( se blokase ). Dupa ce l'am facut a mers perfect.