| anutze a întrebat:

as vrea sa stiu ceva mai multe informatii despre jocu amnesia the dark descent,daca se joaca cineva sa imi spuna si mie cum este,as vrea sa stiu cv mai mult despre personaje despre monstrii, daca se poate si cu pozr si videoclipuri multumesc mult

Răspuns Câştigător
| gamestoper1998 a răspuns:

Este un fel de horror point and click in care iti croiesti drum prin catacombe intalensti monstri(zombie in general)atata doar ca ai numai o lampa in mana si cateodata nimic:))>. Deci fara arme mitraliere shootgunere si alte chestii.Asta il face deosebit.Despre perrsonaje pot sa spun ca joci rolul unui tip numit Daniel care exploreaza un castel parasit si alte chestii in timp ce esti intampinat de zombie si monstrii.Deci in principiu este un joc horror survival puzzle in care trebuie sa iti croiesti drum prin castel si catacombele sale. Linkuri youtube: http://www.youtube.com/watch?v=JEHPwAvrc_U

http://www.youtube.com/watch?v=wk07BWkhzsM

http://www.youtube.com/watch?v=I5FXxV

Sper sa te fii convins!
Sper sa nu te sperii la fel ca mine cand l-am jucat prima oara :). Oricum daca iti plac jocurile horror iti mai recomand si doom3(foarte horror numai ca, cu o multime de armament)si call of chtulu(ceva de genu) si penumbra.
Bafta si daca vrei fa cinste si cu o funda;).

| anutze explică (pentru gamestoper1998):

Mers pentru raspunsuri mi-au fost de ajutor, da imi plac jocurile horror, nu ma sperii prea usor laughing

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Amnesia e un joc horror la care te sperii daca ai vreo 15 ani sau ceva tongue mie personal nu mi s-a parut asa foarte infricosator. E un joc horror foarte ok dar nu grozav. Se joaca intr-un castel parasit, foarte intunecat. Amnesia The Dark Descent e diferit pentru ca, unu la mana, nu ai arme cu care sa te poti apara de monstrii. De multe ori trebuie sa fugi sau sa te ascunzi de ei. In rest, mai ai cate un puzzle de rezolvat pentru a avansa, unele mai complicate altele mai simple. O alta chestie originala (sau nu) ar fi bara care iti masoara starea psihica. Asta inseamna ca poti intra in panica daca stai foarte mult in intuneric sau langa monstri, care din nou e de evitat pentru ca o sa ai de'a face cu tot felul de efecte secundare ( foarte neplacute, vezi in clipuri). apropo de monstri, ar trebui sa stii ca nu prea o sa le intalnesti. E plictisitor rau de tot. Cam 80% din joc nu dai peste nici un monstru, si doar umbli prin holuri intunecate. Mai cate un sunat ciudat, mai un bau bau dar gata, nu se intampla nimic! tare, nu? laughing
cat despre videoclipuri nu trebuie decat sa cauti ' amnesia gameplay ' pe youtube si te uiti la cate clipuri vrei

| gamestoper1998 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Ce parere ai de doom3? scuze de intrebare happy

| Andrei7520152 a răspuns (pentru gamestoper1998):

Imi place doom 3, e un joc ok. Ma speriau rau de tot uratii aia, dar aveam si eu vreo 16 ani cand m-am jucat prima oara, deci eram mai impresionabil laughing

| anutze explică (pentru gamestoper1998):

N-ai de ce sa-ti ceri scuze, dar eu o sa-mi cer pentru ca inca n-am incercat doom 3, insa nu e cine stie ce amnesia the dark descent, oricum multumesc mult pentru raspuns si te asigur ca o sa joc si celelalte jocuri pe care mi le-ai recomandat!