| AkaneHanda a întrebat:

Cand fac Print Screen si deschid poza facuta se vede mica, ma puteti ajuta? Am monitor de 19 inch, rezolutie 1440x900 pixels.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Bine ai venit in 2013! Daca are Vista sau mai nou, exista o unealta care se cheama Snipping Tool, fix pentru treaba asta. Ce ai zis tu e ok, in teorie, la el probabil beleaua e la afisare.

5 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Pai depind cu ce faci printscreen :o
apesi pe PrtSc/SysReq asa e la mine pe latpop si te duci in paint, apesi ctrl+v si apare imaginea. dupa inchizi paint si dai save si o salvezi unde vrei tu si gata! rezolutia e normala happy.
funda!

| AlinnJe a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai eu folosesc snipping tool ca sa copiez poze de pe alte pagini de pe facebook big grin
si am uitat sa mentionz de Snipping Tool.

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinnJe):

Daca vrei sa faci o treaba, foloseste Lightshot ca plugin sau Maxthon ca browser.

| AkaneHanda explică (pentru AlinnJe):

Eu fac cu PrtScn...si dau in paint, salvez poza pe ecran de exemplu iar cand o deschid se vede mica.

| AlinnJe a răspuns (pentru AkaneHanda):

Atunci cum a spus si codrutZ foloseste SNIPPINGTOOL, te duci in start si scrii Snipping Tool.

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinnJe):

Bine ai venit in 2013! Daca are Vista sau mai nou, exista o unealta care se cheama Snipping Tool, fix pentru treaba asta. Ce ai zis tu e ok, in teorie, la el probabil beleaua e la afisare.