| anonim_4396 a întrebat:

Am un monitor cu o rezolutie de 1440x900 si o placa video cu o rezolutie maxima de 2560x1600.Intrebarea mea este de ce cand vizionez un film sau un videoclip se vede in reluare?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Poate din cauza codec-urilor foloseste VLC-player sau KM-player....in unele cazuri la rezolutii mari si filme hd sau full hd procesorul sau placa video nu poate decoda in timp real filmul...totusi incearca acele playere

2 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Spune-mi mai multe detalii despre sistemul tau.....procesor,placa video, ram etc

| anonim_4396 explică (pentru Sheldon):

Procesor Intel pentium dual core 3.00 Ghz, placa video Amd Radeon hd 6450 1 Gb si 2 Gb ram.