| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ce sa aleg dintre smartphone si pc de gaming?
P.S : Avand in vedere ca anul acesta voi intra la liceu si voi stal la internat si voi veni acasa doar la sfarsitul saptamanii si voi sta doar sambata si duminica

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Deja ai hotarat -> smartphone! Nu investi in pc gaming daca nu te joci, nu-l folosesti, piesele/tehnologia avanseaza repede!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Pai vezi tu eu am acum un pc petarda pe care nu merge nici fifa 11 si de aceea eu optez pentru pc de gaming

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am putut sa-ti recomand un pc de gaming, adica sa investesti cel putin 4.000 de lei doar pentru a te juca o data sau de doua ori pe saptamana cu el! Asa cu un smartphone ai o multime de jocuri, internet fara limita si il folosesti in fiecare zi oriunde si in orice conditie. Poate daca optai pentru un laptop de gaming altfel stateam acum de vorba.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Nu chiar 4000 lei si in 3000 lei iti faci pc de rupe tot

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

E la limita 3.000 de lei!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau asa, consola poti sa o iei cu tine in camin happy

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Asa e

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

PAi eu nu ma monitor cu hdmi e dvi sau vga. Monitorul se numeste Lg flatron w 1946. Merge ps4 conectat la el? Si cati ani o sa tina consola? P.S : Nu o sa iau consola la internat

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge conectat cu un cablu hdmi vga. Te tine consola cat vrei tu sa o ti happy Daca nu iei consola cu tine mai bine iti faci pc de gaming. Esti mai avantajos asa.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Eu zic ca e mai bine consola ma joc asa cand am timp. Daca o sa stau doar sambata si duminica acasa. Si pc-ul pe care il am acum il pastrez pentru net facebook youtube.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine si asa!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Si consola am auzit ca duce jocurile pe ultra oricare ar fi cerintele lor? Si cu 60 fps

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

DA, la console e altceva! E pacat sa te joci la consola pe monitor de 19 inch, iti trebuie un TV cu diagonala de 1m ...sau mai mare. Jocurile merg pe ultra!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Pai am un tv Samsung full hd cu diagonala de 84 cm

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa mai merge!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar pe PS4 la fifa poti sa joci doar singur nu cu cineva? Cum ar veni cu boti?

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Te joci singur, in doi (cu 2 gamepaduri) sau in retea cu cati vrei tu.

18 răspunsuri:
| Danny9 a răspuns:

Depinde de ce iti place mai mult sa faci, daca iti plac filmele de pe youtube alege un smartphone, dar daca iti plac jocurile si poate vrei sa filmezi, ia-ti pc. Sper ca te-am ajutat.