| RRazvan1 a întrebat:

Salut TPU,as vrea o tableta de la Altex, dar una la un pret bun de la 100lei-300lei,ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

O tableta buna nu se incalzeste, bateria tine mai bine, se incarca mai bine. Ecranul daca e IPS, se vede mult mai bine. Am vazut cum merge Evolio X7 : ecran bun, merge bine, ecran IPS, dar se incalzeste, bateria nu tine mult, se descarca chiar si conectata la retea daca joci ceva pe ea deci nu e OK si oricum e peste 300 lei.
Am mai vazut cum merge un ALLVIEW Viva Q7 Life - merge bine, nu se incalzeste, bateria tine bine, ecranul e simplu fara IPS deci trebuie sa stai in fata sa se vada bine, netul nu e din cele mai bune, daca pun routerul pe canalul 4 merge binisor, dar pe canale ca 1, 2, 11 si altele - netul merge mai prost.
Deci o tableta buna are IPS, nu se incalzeste, netul e ok, are memorie suficienta (ram minim 1000MB, stocare minim 8GB), bateria se incarca usor si tine mai mult. La IPS mai poti renunta, dar daca se incalzeste si nu tine bateria e destul de rau.
Sa aiba folie de protectie preinstalata pe ecran (se pune destul de greu daca vine cu ea nepusa sau si mai rau daca nu are folie de protectie)
UTOK i700 pare interesanta cu procesor Intel si tine si bateria mult, insa nu am vazut-o in functionare happy

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

De la eboda sunt ieftine, de incercat nu le-am testat