| mcdeliric1 a întrebat:

Daca am doua placi video in PC, una integrata si alta dedicata, pot face sa functioneze amandoua simultan? Am auzit ca se poate activa si placa integrata.

7 răspunsuri:
| Viktor_Nikodim_1996 a răspuns:

Salut asa ceva nu se poate decat daca ai 2 placi video cumparate:
- trebuie sa lucreze pe aceleasi frecvente
-trebuie sa le faci CrossFire
-funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru Viktor_Nikodim_1996):

Funda pentru ca esti homo sau ce? De Hybrid Crossfire ai auzit? http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_Hybrid_Graphics

| mcdeliric1 explică (pentru KodrutZ):

Deci pana la urma se poate sau nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru mcdeliric1):

Pai stii sa citesti sau nu? Daca ai placa de baza, procesor si placa video compatibile cu treaba asta, se poate. Oricum, e bataie de cap pentru nimic, e ca si cum ai tuna un Trabant fara sa ii adaugi nimic in motor...

| mcdeliric1 explică (pentru KodrutZ):

Cica ''Stii sa citesti sau nu?''. Nu toata lumea e Einstein ca tine sa stie engleza. Nu stiu de ce mai raspundeti voi astia care dati un raspuns pe ''tonu'' asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru mcdeliric1):

1. Google Translate
2. http://forum.computergames.ro/......i-gpu.html si multe altele
Nu trebuie' sa fii Einstein ca sa te duca capul sa cauti ceva cu Google, in special cind sint si destule rezultate in romana. Bine, nici daca esti complet retard nu prea ajuta...

| Viktor_Nikodim_1996 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da dar am uitat sa precizez... merge foarte bine ssi asa