| Berr_Teddy_1994 a întrebat:

Buna TPU de ceva vreme am cumparat jocul GTA 4 original si nu reusesc sa il fac sa mearga pe leptopul meu. Leptopul e Asus x54h, rulez Windows 7 Professional, procesor Intel(R) Pentium(R) CPU B950 @ 2. 10GHz (2 CPUs), ~2. 1GHz, 4 GB ram ddr3, placa video Intel(R) HD Graphics, memoria display Displa 1300 MB.Nu pot suna la Rockstar Games pentru ca: 1 e prea scump si 2 locuiesc in Germania si nu stiu prea bine engleza si nici germana.Grafica jocului e foarte proasta si orasul e transparent.Ce pot face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile mari necesita placa video dedicata. Tu ai decat placa video integrata din procesor, care e foarte slaba.

| MihaiGe a răspuns:

Este dinc auza procesorului si a placi video, sunt prea slabe.
Prima oara cand cumpery un joc ar trebui sa te uiti la system requirments.

Bafta!

| Meheツ a răspuns:

Ce are mai exact? apare vreo eroare, sau dupa instalare pur si simplu nu merge? sunt multe cauze care ar putea faca sa nu mearga jocul, dar daca nu imi dai nici un alt indiciu imi este imposibil sa ghicesc. detaliaza putin problema. nu este de la specificatiile laptopului, eu il rulez pe unul cu specificatii mai mici decat ale tale perfect.