| Derpina3105 a întrebat:

TPU!
De curand am inceput sa ma joc lol si, aseara, eram intr un meci, iar un coechipier m-a intrebat de parca as fi facut ceva rau de ce am '3 boots'. Cred ca am o idee ce sunt alea (le cumperi din magazin in timpul meciului, nu? ), dar daca ati putea sa imi explicati de ce e asa rau sa ai 3 si la ce folosesc /
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Câți ani ai? Eu am 24 de ani și joc Lol de 4 ani. Boots sunt papucii gen de atac speed pentru adc precum Ashe, papuci = boots și nu e bine să îți cumperi 3 pe meci doar o singură pereche. Trebuie să începi cu doran și licori, depinde ce joci și apoi cumperi un item mai slab și îl evoluezi pe parcursul jocului.