| GarryOfLivia a întrebat:

Buna TPU de curand mi-am cumparat un notebook TOSHIBA sattelite c660 si acasa am un pc si un laptop care au net prin wireless si ma intrebam cum sa conectez al doilea laptop adica cum sa aflu cheia de securitate ca atunci cand dau connect la reteaua mea imi cere acel cod si nu stiu cum sa il aflu

Răspuns Câştigător
| sdante a răspuns:

Daca pe celalalt laptop conectat la wireless ai Windows 7 urmezi pasii:
- scrii in meniul start "wireless";
- dai click pe "manage wireless networks";
- iti apare o fereastra cu retelele la care respectivul laptop se conecteaza automat;
- identifici reteaua ta si dai click dreapta pe ea -> properties;
- in fereastra care iti apare sunt doua tab-uri (connection si security);
- mergi pe tab-ul security;
- bifezi "show characters", iar codul care apare in dreptul campului "network security key" este codul de conectare la retea.

Bafta!

| GarryOfLivia explică (pentru sdante):

In ce meniu? in start?

| GarryOfLivia explică (pentru sdante):

Mersi mane esti cel mai tare

| sdante a răspuns (pentru GarryOfLivia):

Oricand la dispozitie...

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu-ti merge ceea ce ti-a scris @sdante, lasa-mi un reply si te ajut cu un program.