| Mimiiii a întrebat:

De Paște îmi doresc o boxă portabilă JBL FLIP 4. Am căutat pe internet și din întâmplare am dat peste una de pe OLX. Boxa este 400 de lei spune că este nouă și că oferă și husă la ea. Acum nu știu ce să fac. Dacă este o replică? Nu pot verifica ce e înăuntru pentru că este sigilată. Ce să fac? Aștept sugestii și dau fundă pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Sunt cel putin 2 variante (mult mai multe in realitate, dar sa expunem cazurile): Varianta in care nu desface cutia, si ceri "acte de provenienta", macar ceva acolo, sa poti vedea ce si cum de unde provine, sau daca o desface https://www.youtube.com/watch?v=rx6Ovfiqd1g

1 răspuns:
| Andreeauta a răspuns:

Eu ti-as recomanda mai bine s o iei dintr un magazin sau de pe un site de pe care stii ca se vand noi. Pe olx pot fi tot feluk de tepari