| TSMEduard a întrebat:

Deci, de miercuri am o problema. Imi spunea ca,, The DNS is not responding". Am rezolvat eroarea aia, dar acum am ping mare. De la 30-40 pe discord, la 500-1000. Pe sa-mp la 100-200. Ce as putea face? Am un router de tip,, LB LINK BL-WR2000". Il am de 2 ani, mergea struna, dar pana miercuri. Vreau sa imi iau si un Xbox One S si ma tem ca din cauza routerului nu o sa ma pot conecta la internet. Internetul imi mergea bine doar cand bag cablul in calculator si deconectez routerul, adica nu e problema de la cei de la RDS.

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ai incercat un "full reset" al routerului?

| TSMEduard explică (pentru JackR):

Daca te referi la butonul ala din spatele routerului, da, l-am apasat de o gramada de ori, am dat multe reseturi.