| SaRRaMea a întrebat:

Eu joc The sims 1 de o luna, am famile am casa am de toate, am luat chestii de pe site gen mobila.Dar am vazut pe Youtube la un video si am vazut ca se poate sa ai orasul mai mare, si nu stiu cum. Si am mai vazut in alt videoclip ca se poate sa ai animale, am vazut ca suni la telefon, ca vine un autobuz si ca mergi in oras si la un fel de pet-shop...si vreau si eu sa fac asta...deci, am doar doua intrebari:

INTREBAREA 1: CUM FAC SA AM ORASUL MAI EXTINS, CE TREBUIE SA FAC CA SA AM ASA?

INTREBAREA 2: CUM FAC SA AM PET-SHOPUL ALA ACOLO, ADICA EU TREBUIE SA IL CREEZ CA SI CUM AI CREEA O CASA SAU DACA EXTIND ORASUL SE FACE SINGUR, CUM FAC?

DAU FUNDA+VOT...PLZ AJUTATI.MA CHIAR VREAU SA STIU sad

2 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Acele chestii pe care le-ai vazut nu erau din Sims 1, ci din 2 sau 3(cel mai probabil din Sims 2).La sims 2 este un extension pack cu animale, in care te poti duce la pet-shop.
La sims 1 ai doar cateva case.Nu poti creea un oras asa mare ca in 2 sau 3.Succes!

| SaRRaMea explică:

Ba da era din sims e... daca vrei iti arat videoclipul pe care l-am vazut, era sims 1 clar, uite link-ul http://www.youtube.com/watch?v=7CuiprDkOrc sper sa vezi ca am dreptate...adika este sims 1 :D :)