| robiiusan a întrebat:

Buna TPU eu vreau sa-mi fac un forum ca acesta: http://forum.b-zone.ro/ Cine ma poate ajuta sa imi dea site-ul de unde a fost facut. Eu joc samp si vreau sa-mi fac un forum. Nu conteaza nu vreau sa fie gratuit. Daca puteti sa-mi dati un link de la site-ul unde pot plati sa-mi fac un forum ca acesta va rog.

10 răspunsuri:
| floweray a răspuns:

Poti sa-ti faci o comunitate/Forum pe www.ucoz.ro si, pe langa Forum si Blog iti faci website, totul gratis. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana, 21 de module si adresa de tip nume.ucoz.ro!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register
(te inregistrezi ca si cum ai vrea sa faci un site, dupa care instalezi modulul Forum)
Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Bafta!

| Luxeternus a răspuns:

Daca ai sa cauti pe internet ai sa gasesti multe forumuri gratuite.Tu doar trebuie sa modifici ceea ce este de modificat.
Topicuri, rankuri, etc...
B-zone.ro este un domeniu.Un forum de genul gasesti pe internet dar ca sa poti sa il ai pe internet iti trebuie un domeniu adica un site al tau.Asa ca dai pe google free forum hosting si vezi pe acolo ce gasesti.

| robiiusan explică (pentru Luxeternus):

Daca ma ajuti tu sa imi fac iti dau funda si like

| Luxeternus a răspuns (pentru robiiusan):

Nu mersi.Doar pentru o funda si un like nu ma apuc sa fac un forum de la 0.
Cauta si tu pe google unde poti sa iti faci un forum gratis.
Daca stii engleza cu atat mai mult ca o sa fie mai usor sa il configurezi.
Nu este foarte greu dar daca nu stii despre ce este vorba pare greu.
Oricum poti sa cauti pe google cand te impotmolesti la ceva.

| YoInca2 a răspuns:

Acel forum este IPB!
El se face prin firma Hostinger, la sectiunea Gazduire!
Ca sa-l faci iti trebuie cont Hostinger.ro, apoi trebuie sa iti faci un Forum la:
Gazduire-Cont Nou= si vezi ce faci acolo!
Apoi trebuie sa intrii in Acces FTP,
si Copy IP-UL, Host-ul, Utilizatorul si le bagi in FileZilla!
Ti-l dau eu pe asta:
http://thelt.96.lt

Il schimbi tu!

Iti dau forum-ul pentru o Funda!

| Marius_Alin_1992 a răspuns (pentru YoInca2):

Salut vreau eu forumu tau

| YoInca2 a răspuns (pentru Marius_Alin_1992):

Il vrei?
Stii sa-l modifici nu?

| Mucea_Ionut_1992 a răspuns (pentru YoInca2):

Vreau eu!

| Droogatu a răspuns:

Salut, ma numesc Antonio, te pot ajuta eu, doar daca o sa fie forum-ul si al meu si al tau? daca doresti te ajut de la 0 cu forum dar imi dai si mie grad fondatorhappy

| DinuAndrei2014 a răspuns:

Salut, recomand www.freebb.net este super host si moca. Ofera domenii de internet gratuite pentru forumul tau. incearca!