| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, exista vreo metoda de a aflta identitatea unei persone care are un cont fake pe Instagram? Tinand cont ca m-a blocat si a schmbat si numele si si a sters contul de Instagram? (nu e sters total dar nu il mai poti gasi)... sau macar sa i mai gasesti contul...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o modalitate sa aflii nici o identitate de pe FB sau Instagram, indiferent ca-i adeavarata sau falsa, fiindca aceste site-uri de socilizarea sunt americane si au o politica de protectie a datelor, foarte stricta si severa.
Nu mai pierde timpul inutil si cauat-ti prieteni noi, daca aia vechi te-au blocat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar emai ul de pe care ii conectata persoana respectiva pe Instagram poate fi aflat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am explicat ca NU se poate afla nimic, fiindca nimeni nu poate intra in posesia acestor date secrete, tinute de Administratia Instagram care este in America.
Doar Politia si securitatea cibernetica pot cere asemena date si numai daca este vorba de securitatea nationala sau bombe/ explozibil samd.

Eu nu stiu de ce-ti faci probleme de la niste rahaturi de nimic?
Fa-ti alt cont, cauta-ti prieteni noi si nu mai accepta decat prieteni pe care ii cunsoti in viata reala.

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Ai fi putut afla mai devreme identitatea acelei persoane după semnalmentele acelui cont fake, de exemplu urmăritori comuni, felul în care scrie etc. Îți poți face alt cont de Instagram pe care să îl cauți, la alte lucruri nu prea ai cum să recurgi.