| mircea_8413 a întrebat:

Buna TPU ma cheama mircea si sunt un jucator de metin 2 ro dar ieri cineva ma pacalit sa bat pe liber si mam facut crud cum ma pot face inapoi am lvl 18 sin joc pe sagitta regat galben va rog spuneti-mi cum as putea sa ma fac inapoi!

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Mai Mircea, nu e bine. Daca esti crud probabil ca ai macar -12k grad si gradul creste extraordinar de greu. Sa iti spun de ce este rau sa ai grad negativ: pot sa iti cada itemele dupa tine sau din inventar daca te omoara cineva si scade sansa sa pice iteme cand omori monstri. Ca sa creasca gradul cat mai repede trebuie sa omori monstri multi, sa stai degeaba in mapa in afara cercului de protectie. Boabele zen si Fructul vietii ies din discutie fiindca ai lvl prea mic si nu cred ca vrei sa dai bani reali pentru 2k odata la 8 ore. Daca vrei pot sa te invat multe trucuri ca sa nu fii inselat de altii.

| mircea_8413 explică (pentru William):

Ai cont p metin 2 ro? daca ai i-am messu mircea9_2008 si vb p mess sa ba ajuti te rog

10 răspunsuri:
| Alexandro9050 a răspuns:

Iti trebuie boaba zen. o poti gasi la alti jucatori.

| ThEEmperoR a răspuns:

Ba voi sunteti incepatori rau de tot (cei care au comentat). Ca sa iti scazi gradu ia-ti BOABA ZEN! Scade gradu cu -2000!

| William a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Cu boaba zen CRESTE GRADUL nu scade, de la - sa face la + deci creste. Fii serios totusi, are lvl 18 si o boaba zen e macar 200k, de unde sa faca el rost de 5-6 boabe zen?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru William):

Ba tu esti paralel? Esti paralel atat cu jocurile cat si cu metinul. Cauta pe net: ce face boaba zen.

| William a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Ma boaba zen creste gradul, daca ai grad -12k il creste si il face -10k pe private. In caz ca nu stii -12 este mai mic decat -10. Tu chiar qlesti la fiecare ora de matematica?

| FlorinDGF a răspuns:

Ia-ti boabe zen la gradul crud (-20 000) iti trebuie 10 boabe zen o boaba creste gradul cu 2000 daca ai -

| myelys a răspuns:

Din cate stiu eu... atunci cand calatoresti in locuri in care nu poti deschide harta (temnita maimuteleor e singura exceptie), ca de exemplu in desert, in coltul din dreapta jos sunt niste portale... daca te duci in ele cand te vei intoarce iti vor creste punctele de grad cu 40%. Am auzit de la o colega ca si atunci cand iti reusesc mai mult negoturi consecutive primesti puncte de grad. Dar si cand omori animale iti pot creste unctele e grad.

Uite aici de cate punce ai nevoie pentru fiecare grad:

1000 de puncte - Prietenos
4000 de puncte - Bun
8000-Nobil
12000-Cavaleresc

Si eu am urmat aceste sfaturi si acum am gradul ''Cavaleresc".

Bafta! happy

| DanielGDA3 a răspuns:

Ca sa iti creasca gradu trebuie sa faci negot sa nu te mai bati sa donezi iteme la jucatori mai mici si chesti din astea din cate stiu eu, si nu te mai pune pe liber sau inamic lasa pe pace si daca vrei sa te bati fa duel.

| William a răspuns (pentru DanielGDA3):

Minti, nu e adevarat. Spui doar minciuni, Mircea sa nu faci ce zice asta ca MINTE. Apropo, daca te dai pe Inamic si omori jucatori cu grad negativ iti creste tie gradul Mircea.