| nistorsebi99 a întrebat:

Ma mira un singur lucru. Hai sa trecem la subiect, am o placa video Intel(R) G41 Express Chipset si cu toate astea nu imi merge sa rulez unele jocuri, de exemplu : Bulletstorm :
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have
Video RAM 256 MB 1.4 GB
Hardware T&L Yes Yes
Pixel Shader version 3.0 4.0
Vertex Shader version 3.0 4.0

Cine ma ajuta si pe mine va rog? chiar nu inteleg de ce nu imi merg jocuri cu toate ca am 1, 4 GB la placa si nici macar unele jocuri de 256MB nu imi merg
P.S. : Restul componentelor sunt foarte bune, nu se pune problema de procesor sau altceva, mie imi da fail numai la placa. A, si daca e necesar, placa e integrata.

1 răspuns:
| Ionescu_Baetica_Petre_1999 a răspuns:

Daca era dedicata mergea brici. Dar e integrata si placile astea nu ruleaza nici GTA IV chiar daca au si 2 gb. Eu de ex am Nvidia Geforce 7300 Gt (256mb) dar dedicat si rulez si Call of Duty Black Ops