| Aurel321 a întrebat:

Buna TPU Se poate juca GTA 4 online,adica fara sa il mai descarci,adica sa ma joc pe un site online sau ceva de genu, exista oare?
Sau daca am 1%sansa sa mearga pe acest PC,foarte slab, desi ma indoies:
AMD athlon 64 processor 3500+, 2, 2GHz
RAM:1024MB
W7 Professional 64bit
Nvidia GeForce 7600 GT,Desi ma indoiesc sa mearga, macar la low si tot e ceva.Multumesc.

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu poţi juca GTA IV "pe site". E un soft mult prea mare şi greoi. Nu e un joc flash de câţiva mb. Trebuie instalat pe PC. Nu ai cum juca pe browser ceva aşa complex. Plus că trebuie să o iei logic. Ar fi acelaşi drac. Chit că în browser pe net, tot PC-ul ar fi trebuit să-l ducă.

Nu, nu ai şanse să joci pe configuraţia aia nici măcar la low. E imposibil. Dacă nu vrei să-ţi iei altul, ţi-aş recomanda unele chestii. În primul rând, treci pe 32 biţi. După ce că ai doar 1 GB RAM, mai îl şi chinui cu 64. De asemenea, ţi-aş recomanda să treci pe XP. Ştiu că tehnic vorbind 7 merge pe un singur GB, dar nu e recomandat. Îţi mănâncă tot RAM-ul.

În situaţia în care eşti acum, nici San Andreas nu ştiu cât de bine ţi-ar merge. Şi ăla are vreo zece ani. Pune-ţi neapărat un XP pe 32 de biţi şi-l vei putea juca măcar p-ăla.

| Hitback a răspuns:

Nu va merge deloc.

ps. cum naiba sa ai windows 7 pe 64bit pe 1gb ram? CUM?
7 pe 64 bit mananca aproape tot gb-ul care il ai de ram. schimba-l cu un xp 32 bit.

| Aurel321 explică (pentru Hitback):

Imi merge perfect 64 bit, si am 45%ocupatdin 1 gb ram. Orcum eu am intrebat pana imi iau alt pc mai dureaza 1-2luni deci astept, voiam sa vad asa...

| Gizăz a răspuns (pentru Aurel321):

Păi şi ţi se pare puţin? :)) Tu practic mergi cu puţin peste 512. Cealaltă jumătate ai aruncat-o la gunoi. Faci ce vrei, e PC-ul tău, dar dacă acum ţi se pare că merge bine, să vezi după. :)) Uite aici cerinţele:

http://www.systemrequirementslab.com/......o-iv/10802

Dă click pe tabul Recommended şi ai grijă să-ţi iei un PC cel puţin egal cu ăla dacă nu mai bun. Altfel îţi va merge prost spre deloc şi pe ăla nou.

| Aurel321 explică (pentru Gizăz):

Gata am inteles, ho, calm down, imi voi lua altul

| geoboss456 a răspuns:

Nu-ti merge OMG si gta 4 pe net wtf nu-i friv.