| Turcu_Andrei_1995 a întrebat:

Hey am o intrebare pentru cei care stiu
Pot juca GTA V pe un pc mai slabut/slab
System Req Processor Intel(R) Pentium(R) CPU 2117U @ 1. 80GHz memorie ram 4GB placa video NVIDIA GEFORCE 710M de 2GB pe 64bit

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu. Procesorul este mult prea slab pentru acel joc. 2 nuclee nu sunt de ajuns, pana si unele procesoare cu 4 nuclee debea duc jocul. In prima misiune, cand esti in Canada si spargi banca se poate sa se miste destul de bine dar dupa aceea o sa ai probleme mari. Iti recomand sa nu te mai chinui cu acel joc.

Spun acest lucru din propria experienta, am testat pe un Intel Celeron G550 si un Intel Core 2 Quad Q8300 si rezultatul a fost unul dezamagitor in ambele cazuri.

| Turcu_Andrei_1995 explică (pentru SilviaDulcik):

Multumesc mult! Dar macar spune-mi un procesor mai bun pe care as putea sa-l cumpar.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Turcu_Andrei_1995):

Tu ai laptop, sa schimbi procesorul la laptop este cam greu, nu numai atat dar jocul are probleme pe laptop, din cauza ca sunt 2 placi video : integrata si dedicata. Pe integrata functioneaza dar pe dedicata nu prea, in sensul ca faci jocul sa ruleze pe ceea dedicata foarte greu.

| Turcu_Andrei_1995 explică (pentru SilviaDulcik):

Am si un PC putin mai bun decat laptopul Procesor Petium(R) Dual-Core 3. 00GHz si placa video de vreo 2 GB de la Intel nu e nVIDIA pe sta merge?

5 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Poti juca, desi nu te astepta la performante mai mari de 40FPS, daca atingi atata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti juca, dar cam in 15-30 de fps, 30 la performate maxime...