| AlexOrian a întrebat:

Sunt Alex si am o dilema mica:
Stiti jocul Portal 2?
Ei bine l-am terminat da nu am inteles o leaca din ce s-a intamplat, si am cateva intrebari:
1.Cine era primul robot, care a aparut primul, ala sferic?
2.Cine era robotul ala rau, fata aia?
3. Dupa ce ai dustrus robotul ala rau si robbotul tau a luat conducerea de ce te-ea atacat? De ai cazut mult da nu stiu de ce?
4.De ce dupa fata aia robot te-a ajutat?
5.Si la final de ce iai pus lu robotul ala bun care a devenit rau mai multi roboti sferici de aia?
6.Si de ce s-a facut rau ala bun?
7.Cand l-ai distrus pe robotul bun de ce te-a ajutat robotul rau, fata aia robot care te-a scos din spatiu?
Eu nu stiu bine cu toate ca portal 2 a fost anuntat cel mai bun joc de poveste din 2011 dar nu am inteles nimic din povestea aia...
Dau funda cine imi zice! happy

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

1. Acel robot pe nume Wheatley e responsabil verificarea prizonierilor tinuti de Aperture, sa vada daca mai sunt in viata, daca sunt abti pentru teste si etc.
2. Robot-ul rau se numeste GlaDOS, iar in primul joc Portal, ai distrus-o si acum probabil a vrut sa se razbune.
3. Wheatley nu era nervos pe tine ci pe GlaDOS, dar desi erai impreuna cu ea in acelasi lift, a sarit un pic de fix si nu a tinut seama ca si tu te afli in lift.
4. Wheatley a activat autodistrugerea, iar GlaDOS e singura care putea sa o opreasca. Trebuia sa cooperezi cu ea pentru a supravietui.
5. Acei roboti sferici sunt nuclee corupte si sunt necesare pentru a-l corupe pe Wheatley, din cauza asta el este schimbat cu un nucleu necorupt, GlaDOS.
6. Wheatley a fost construit de oamenii de stiinta, pentru a veni intotdeauna cu idei proaste
7. Pai in primul rand tu ai ajutat-o ca ai lipit forma ei de cartof de Portal gun si ai ajutat-o sa preia din nou controlul asupra complexului Aperture. Si GlaDOS a recunoscut ca e foarte greu sa te omoare asa ca mai bine iti da drumu sa pleci.

| AlexOrian explică (pentru Zangetsu):

Wow am inteles tot, sigur funda

1 răspuns: