| tudor417 a întrebat:

Ajutor despre laptop! Dau Funda. Laptopul se incalzea prea repede,des si prea mult. Mi-am zis ca nu-i bine ceva dar nu l-am reparat. Acum nu se mai aprinde ecranul dar imi arata ca e pornit. Cat costa reparatia, ce trebuie facut si ce e stricat la el? Mersi! :[

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Costa cit nu face. Du-l in service, crezi ca noi putem ghici ce are? Posibil sa fie ceva care se rezolva cu 30-40 RON, posibil sa fie vreo 3-400, posibil sa te coste cit un laptop nou.

5 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Du-l la reparat daca nu te pricepi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa incalzit, si inca prea atre, e posibil ca placa de baza sa fie dua.Reparatie sau nu, mai bine cumperi altul nou.

| horia1999 a răspuns:

Da dupa mine sunt doua variante:
1.(nu e asa grava, dar putin probabil sa fie asta)S-a stricat LCD-ul asta se poate schimba.
2.S-a ars placa video sau placa de baza
in cazul asta la un laptop nu prea se poate face nimic deoarece placa video este atasata de placa de baza (poate ai si dedicata atunci o poti schimba, dar rar un laptop are dedicata)si daca s-a dus placa de baza asta inseamna ca s-a dus cam tot laptopul asa ca du-te si cumpara altu'

| K0sti a răspuns (pentru horia1999):

Si daca are dedicata tot nu o poate schimba, e tot pe placa de baza!

| darrio2007 a răspuns (pentru horia1999):

Eu am schimbat numai placa de baza la laptop.De ce spui ca s-a dus laptopul?