| Melisa_Melisa_1992 a întrebat:

Un prieten mi-a spus că el își efectiv "bagă" bani în contul de google play cu cartelă reîncărcabilă. Cine îmi poate explica cum? Și dacă am nevoie de abonament sau cont de Orange. Am nevoie urgentă vă rog.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca ai cartela PrePay, trebuie sa iti reincarci contul si apoi faci achizitia din magazinul Play. Daca ai abonament, plata pentru achizitii iti va aparea pe factura. Aici https://www.orange.ro/aplicatii/aplicatii-android/ ai informatii despre pasii pe care trebuie sa ii urmezi.

O zi buna,
Orange helper

| Melisa_Melisa_1992 explică (pentru OrangeHelper):

Doar îmi reîncarc contul? O să trebuiască un cont special de google play sau ceva? Gen îmi bag credit pe telefon și apoi pot cumpăra direct orice vreau? Fără să umblu la "cont" și la "Adaugă metode de plată". Asta nu înțeleg.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca ai cartela PrePay este necesar sa iti faci reincarcare PrePay cu credit valoric si sa urmezi pasii indicati pe site-ul nostru, in functie de situatia in care te afli.

O zi buna,
Orange Helper