| Rauldenis a întrebat:

Va cer ajutorul
Ce sa fac calculatorul imi mergea bine si jocurile imi mergeau perfect dar nu de mult acum cateva saptamani cand il aprind sta aprins putin timp si dupa aceea se stinge iar apoi tot asa?
Ce sa fac ca sa ma mai pot juca pe el?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Sau incearca sa-ti iei un procesor Intel i5 3570k, o placa video gtx 660ti, 4gb de ram si o sursa de 500W minim, iti va merge orice joc.

| Navros a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul. daca nu merge verifica temperaturile placii video, procesorului, hardului... problema poate fi din : placa de baza, hard, sursa, placa video ( cel putin asta am intalnit eu. )

| Rauldenis explică (pentru Navros):

Windowsu il am de 4 saptamani jumate ce putea sa aiba? su acu o luna si ceva l-am reparat.
P.S. Sunt un copil nu pot face nimiiiiiiiiic ma refeream la ceva gen cat timp ma tine sa sterg ceva sau ceva de genu ca mearga am doar 11 ani ce pot eu face