| Gabriel_Alexandru_1993 a întrebat:

Deci, eu sunt disperat dupa calculator, recunosc laughing Intr-o zi acum cateva luni am fost in weekend la tara, si imi mergea perfect calculatorul, abia refacusem Windows-ul. Stau eu 3 zile si ma intorc acasa, cand ma intorc mi s-a facut dor de calculator si am intrat pe el, am intrat pe CS si nu mergea, pe Killing Floor >-- nu mergea si celelalte jocuri care imi mergeau acum nu imi mai merg.
Inainte sa merg la tara toate jocurile imi mergeau perfect si dupa 3 zile nefunctionat sa bulit, eu am tot impresia ca e de la placa video, dar nu cred pentru ca daca era de la placa video nu mi se restarta calculatorul... dati-mi si mie niste sfaturi sau reduceri de laptop/calculatoare va rog sad

4 răspunsuri:
| marik99 a răspuns:

Pai, se poate sa se fi dus placa de baza. Se poate, chiar daca nu este pusa in functiune. Ori procesorul. Depinde, vezi si cum iti merge pc. Daca iti merge, in "slowmotion" inseamna ca iti trebuie procesor nou.
In alta ordine de idei, poate ca din BIOS, s-au resetat unele setari ce pot fi vitale.
Sau in cel mai frumos caz, cativa virusi si-au facut treburile prin pc, cat timp a fost stins.

| Gabriel_Alexandru_1993 explică (pentru marik99):

Nu am virusi, l-am devirusat de 3 ori si nimic am facut si D si C de 3 ori si tot la fel...da-mi te rog un raspuns si poate esti castigator, o sa incerc sa descompun calculatorul, deci fii atent, eu deschid calculatorul si imi merge foarte bine, cand stau vreo 30 min - 1 ora merge greu si trebuie sa-i dau aprox 10 refreshuri, sau rar restart de la buton...

| Maria_Rahela_1992 a răspuns:

Eu zic sa il reformatezi ca poate o sa iti mearga

| Gabriel_Alexandru_1993 explică (pentru Maria_Rahela_1992):

Eu ma gandeam ca e de la hard-disk...