| 6111992 a întrebat:

Buna TPU va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu doua raspunsuri prima intrebare, daca cineva imi trimite o cerere de prietenie pe facebook si eu nu o accept persoana respectiva vede acest lucru? a doua intrebare cum trebuie sa fac ca sa nu imi mai apara id la datele personale(sa nu mai poate sa il vada nimeni)? multumesc frumos astept raspuns este urgent cine imi da cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| N3pthys a răspuns:

La edit profile poti seta ca informatiile pe care le expui sa iti fie vizibile doar tie, ai in dreapta o sagetica si selectezi "only me", cat despre cererea de prietenie, cel pe care il refuzi nu va fi instiintat ca ai refuzat cererea, insa de fiecare data cand se va uita pe profilul tau ii va scrie "friend request sent"... Adica cum ca e trimisa insa nu ai raspuns inca, asta indiferent ca trece o zi sau 1 an de cand el sau ea a trimis cererea.