| xDanyxDany a întrebat:

vreau sa cumpar o placa video msi gaming oc 4gb si am vazut ca cere sursa de 500W si 30A. Eu am o sursa chinezeasca noname de 600W care scoate 40A maxim. Intrebarea mea este, o sa bubuie cu aceasta placa video sau o sa mearga, si celelalte componente, isi iau curent tot din astia 40A?

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Eu cred ca ai nevoie de o sursa mai puternica. Altfel risti sa ai probleme cu placa video, pentru ca nu va primi suficient curent.Gandeste te ca din sursa respectiva se alimenteaza tot pc ul nu numai placa video.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa alimentezi tu placa aia video cu o pocnitoare noname. Mai mult de 2-3 saptamani nu trage sursa. I-ati un sirtec high power, un 550 W, eficienta 80+ bronze si multe protectii.

| xDanyxDany explică (pentru Jipa95):

Adica vrei sa zici ca sursa sirtec de 550W este mai buna decat noname a mea de 600W?

| Jipa95 a răspuns (pentru xDanyxDany):

Este cu mult peste chinazaria aia de 600W

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iei un Sirtec de 550w : http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-smart-550w-ep-550s/