| Florescu_Vlad_1997 a întrebat:

Acum am o sursa de 340 w si vreau sa imi cumpar o placa video care cere minim 450w. Intrebarea mea este: Pot exista probleme de compatibilitate intre sursa http://www.cel.ro/surse/sursa-inter_tech-sl_500-500w-l/
si placa de baza:Asus P5VD2-MX si un HDD IDE(ExcelStor technology J8160? sau orice alte probleme de compatibilitate?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| BadWaffle a răspuns:

Nu exista problema de incompatibilitate, pe placa de baza ai nevoie de conector ATX, sursa are conectorul de tip ATX happy si 2 conectori de tip molex. pentru HDD ide

| Florescu_Vlad_1997 explică (pentru BadWaffle):

Multumesc pentru raspuns!
Apropo de acea sursa, firma este cunoscuta? Este de incredere? Este de calitate?
Eu nu ma pricep deloc la surse si doar am cautat pe acel site una care sa se incadreze in bugetul meu.
Multumesc.

1 răspuns: