| cxxyy a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti repede niste laptop-uri de gaming bune cu care sa prin cel putin 100 fps-uri pe cs:go, minecraft, gta, roblox etc. Sanu fie nici chiar scumpe, nu ma prea pricep la gaming neaparat dar joc minecraft de 4 ani si de-a lungul timpului am vazut youtuberi care prind si 1000 fps-uri mas multumi si cu 500 deci puteti sa-mi spuneti? (nu neaparat pe minecraft, joc si cs:go, roblox si samp)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.pcgamebenchmark.com
aici este un site pentru cei care nu se stiu in It, unde trebuie introduse specificatiile laptopului ce vrei sa cumperi si introduci numele jocului, iar siteul iti arata daca le poti rula sau nu.
Unu cu placa video de 4 gb, Cam +3000lei depinde cum prinzi reducerile. Si eu vreau sa imi iau dar cred ca o sa aleg pc. Un pc de gaming decent incat sa duca Pubg/Fortnite cam 2000 lei.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defineste nu chiar scumpe. Unul de baza spre mediu incepe la 4000 de lei.

| cxxyy explică (pentru Wr3nch):

Nu conteaza neaparat pretul tot ce vreau este sa fie bun, nu pretul e problema aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Https://www.pcgamebenchmark.com
aici este un site pentru cei care nu se stiu in It, unde trebuie introduse specificatiile laptopului ce vrei sa cumperi si introduci numele jocului, iar siteul iti arata daca le poti rula sau nu.
Unu cu placa video de 4 gb, Cam +3000lei depinde cum prinzi reducerile. Si eu vreau sa imi iau dar cred ca o sa aleg pc. Un pc de gaming decent incat sa duca Pubg/Fortnite cam 2000 lei.

| Wr3nch a răspuns:

Shorturl.at/kmpuR
shorturl.at/iCOZ3
shorturl.at/dftQ6