| edani99 a întrebat:

V-as ruga sa ma lamuriti in legatura cu vizele pentru a pleca si a munci in SUA. M-am mai uitat eu pe net, sa vad cum sta treaba cu vizele. Din ce am inteles se acorda multe vize pentru studenti si de asemenea si locuri de munca.Dar eu vreau sa termin doar liceul si sa lucrez intr-un anumit domeniu 2-3 ani. Ce fel de vize se acorda pentru cei care vor sa munceasca acolo dar care nu au liceu? Si exista si locuri de munca pentru oameni cu liceu si experienta pe un domeniu?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă o cerere în acest sens Ambasadei S.U.A. la București, și vei fi lămurit că nu ajungi cu una, cu două în America.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Fa o cerere la Bucuresti.