| Neymardasilva11 a întrebat:

Va rog putin ajutor. Am nevoie sa stiu de unde i-au driverul pentru windows 7 la jocuri.Mentionez ca am o placa video nVIDIA corp.Cel mai rapid raspuns corect primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| CronoLead a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta este sa iti schimbi windows undeva pa xp SP 2 sau 3

| Neymardasilva11 explică (pentru CronoLead):

Pai si daca imi iau alta placa video cu memorie de 2 gigarami?

8 răspunsuri:
| CronoLead a răspuns:

Te referi la driverul pentru placa video, ceea ce windows 7 "cel bun (ultimate recomand) ti-l instaleaza automat.

| Neymardasilva11 explică (pentru CronoLead):

Am pus mai demult o alta intrebare in care spunea de ce imi scrie cand dau sa intru intr-un joc... (jocu respectiv) requires hardware graphics acceleration.de aia vreau ca mi-au spus unii ca imi trebuie driverul de pe net si nu-l gasesc.la asta ma refer:*

| CronoLead a răspuns (pentru Neymardasilva11):

Iti trebuie direct x mai bun, spune-mi te rog ce putere ai la procesor si cati rami.

| Neymardasilva11 explică (pentru CronoLead):

Ii slab calculatorul meu da oricum imi mergeau jocurile na : 253. megarami 1, 7 ghz cred la 253 rami is sigur.

| Uraniu a răspuns (pentru Neymardasilva11):

Cam slabut. numai windows 7 consuma de obicei aproape 1Gb RAM... daca mai pui si jocurile la socoteala...

| Neymardasilva11 explică (pentru Uraniu):

Pai si ce as putea face ca sa mearga?

| Uraniu a răspuns (pentru Neymardasilva11):

De exemplu sa iti cumperi mai multi RAMi... te duci la magazine de calculatoare si intrebi. big grin