| Obbi_Obbi_1997 a întrebat:

vreau sa stiu daca placa video geforce gt 730 2 gb ddr3 pe 128 de biti merge pe o sursa de 230W, dau funda, multumesc

2 răspunsuri:
| LanGooP a răspuns:

Nu. Categoric NU. Avand in vedere ca placa video este destul de OK, sunt 70% convins ca si celelalte componente sunt ok. O sursa de 230w nu o sa faca fata la asa ceva. I-ati o sursa de 500W cu eficiente 80+ si o sa iti mearga placa video si toate componentele "ca unse" laughing

| DaniDumitru02 a răspuns:

Pai depinde de celelalte piese, eu sincer nu cred ca o sursa de 230w este de ajuns. Te sfatuiesc sa mai pui bani de. oparte si sa iti cumperi o sursa de 400w cu eficienta 80 sau 80+