| Obbi_Obbi_1997 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar Placa video Sapphire AMD Radeon R7 240, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA, si intra in slotul meu pt placa video dar nu stiu daca o poate suporta procesoru ca e de 2 ghz dual core si sursa care e de 230W, ce credeti, imi merge?

Răspuns Câştigător
| SebyBondu a răspuns:

Si eu am un R7 240 2 gb, crede-ma are un consum foarte mic, cam de 30-40 W iti duce sigur sursa, dar nu stiu daca este compatibila cu placa ta de baza, uitate pe dxdiag si vezi daca placa ta de baza are PCI express 2.0, daca are inseamna ca poti sa o cumperi linistit

2 răspunsuri:
| RobyCIP a răspuns:

Nu are treaba procesorul. Placa video sa fie compatibila cu placa de baza. Uita-te sa aiba aceleasi specificatii.

| Obbi_Obbi_1997 explică:

Sursa oare o poate suporta?