| Perju_Cristina_1985 a întrebat:

..a iesit cu totul mufa hdmi din spate de la ps4. Il duc sa il repare? daca da unde
nu am garantie la el
Sau daca pot folosi celelalte intrări cea aux....adica daca exista vreun cablu aux _hdmi. daca merge asa sa bag un capăt in aux in ps4 si celălat hdmi in tv... Nu prea ma pricep.
Multumesc

3 răspunsuri:
| thedictator a răspuns:

Îl poți duce ori la firme mari ori la magazinul de calculatoare de lângă colț. Eu recomand sa te duci la o firmă cat mai mare ei o să te trateze mai corect și în timp mai util. Dacă nu mai poți folosi mufa HDMI nu ai altă opțiune, du-te cu el la un service!

| Perju_Cristina_1985 explică (pentru thedictator):

Am găsit un nr de telefon de la asistenta playstation
Am vb cu cineva care la fel mi-a recomandat sa merg la altex sau mediagalaxy chiar daca nu mai am garantie il repara
De fapt garantie am ca e cump din Italia numai ca trebuie sa ma duc in Italia pentru a beneficia de garantie
Ei au zis ca cei de la altex il repara si ma va costa max 100 de lei.
Cineva spunea ca este cam mult 100 de lei.
Habar am cat ar fi pretul corect
Am sa merg azi la altex si intreb ce si cum.Zi frumoasa multumesc pentru rasp

| thedictator a răspuns (pentru Perju_Cristina_1985):

Pai munca lor plus ce mai fac ei pe acolo(cabluri și ce le mai trebuiesc) oricum e ok prețul, nu e unitate centrala.