| Lenesu a întrebat:

Am o problema. Mi se restarteaza calculatorul, l-am curatat de praf, am schimbat placa video. Nu mai stiu ce sa-i fac. Va rog sa ma ajutati.

10 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Ai reinstalat windowsul? esti sigur ca placa schimbata este buna?

| Lenesu explică (pentru VladGH):

Am reinstalat windowsu
aveam placa ATI 512 MB si acum am nVIDIA GFORCE 1024MB

| KodrutZ a răspuns (pentru Lenesu):

Sa il duci in service, daca tie ti se pare ca schimbatul placii video are vreo treaba. Uita-te pe placa de baza si in sursa dupa condensatori umflati, verifica temperaturile/stabilitatea in full load (cel putin 15 minute de stres la GPU/CPU/memorie).
@En3Rgi: Te-ai gindit mult inainte sa scoti timpenia asta cu driverele? Pai pot sa am drivere din 1900 toamna, daca hardware-ul e in stare buna si nu sint probleme de compatibilitate cu vreun soft mai ciudat, NU ARE VOIE sa se restarteze.

| En3Rgi a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba daca nu sti taci din gura. Lensule nu il duce ma ca Kodrutz nu stie ce vorbeste.Dar daca vrei dul la service si o sa vezi ca o sa iti zica ca nu are nimic.
Incearca sa intri in mycomputer si sa dai click dreapta dai la proprietati si dai la advenced si debifeaza restart automat.

| KodrutZ a răspuns (pentru En3Rgi):

1. Invata sa scrii inainte de altceva.
2. Daca debifeaza restart automat, oare ce se intimpla? (.) Da, stimati telespectatori, se blochaza si NU isi mai ia restart, dar problema tot nu ai rezolvat-o!

| En3Rgi a răspuns (pentru KodrutZ):

Debifeaza restart automat. Dupa o perioada de timp o sa ii dea blue screen.Se uita la codu din dreapta cu capslock.Il scrie pe net ca sa vada cum se rezolva codu respectiv.Il duce la service daca vrea.Aia o sa ii zica ca nu are nimic.Deci mai documenteazate si tu ok?

| KodrutZ a răspuns (pentru En3Rgi):

SI DACA ARE CONDENSATORII UMFLATI, HA? Crezi ca e un cod pentru asta?

| En3Rgi a răspuns:

Ai toate driverele up date?(ultima versiune).

| Ovy19 a răspuns:

Pai,si eu am avut aceeasi problema!
Eu am reinstalat windows-ul, dupa care, dupa un timp se restarta din nou!
Eu, cum il pornesc, astept putin si il restartez eu...si nu am treaba!
Funda>?