| c112233 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare, as vrea sa imi bag un windows 7 dar nu stiu care e mai bun pentru jocuri? Am auzit de la altii ca versiunile pe x64 is mai bune. Ce editie de windows sa bag pentru jocuri avand pc de gaming?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca calculatorul iti permite, atunci instaleaza Windows 7 Ultimate x64.

| uninvited66 a răspuns:

Nu e nici unul optimizat pentru jocuri. x64 daca ai un calculator puternic cu multi RAM, si un processor cu arhitectura x64 merge. Daca nu, incearca cu x86

| c112233 explică:

TINAND CONT CA AM UITAT SA PRECIZEZ RESURSELE 8GB RAM, INTEL CORE I7 3.4GhZ si Nvidia GeForce 500 Series 4GB. Precizez merge orice joc dar voiam zilele astea sa bag windows 7 ca windows 8 e de cacao.

| KodrutZ a răspuns (pentru c112233):

Lol. Daca ai laptop de-asta mai rasarit si mai ales daca a venit cu licenta de 8 si merge ok, stai calm cu 8. Stiu ca are o interfata de toata jena, dar asta e - o porunca de baza a calculatorismului spune ca daca ceva merge, nu te apuca "sa repari".

| c112233 explică:

Ma pis in ea de interfata de la 8 eu m-am referit ca windows e de cacao la capitolul jocuri. Merg toate dar cand le joci trebuie sa ii reduci grafica in *** iar la 7 joc fara probleme cu very high. Daca vreti sa va jucati jocuri pe 8 jucatile palea din store ca doar de atat este bun. NU RECOMAND WINDOWS 8 DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE. jucati 7 vs 8 sa vedeti diferenta.

| c112233 explică:

Si in legatura cu intrebarea ce editie de 7 sa-mi pun ca le am pe toate laughing