| dosia26 a întrebat:

Am si eu o problema. Am internet de la Telekom si astazi cand am deschis leptopul imi mergea greu internetul...am dat restart la router si cand sa ma conectez pe doizece nu ma mai lasa... zice sa verific proxy-ul si fyrewallul. Nu ma pricem. Ma poate ajuta careva sa ma connectez din nou pe site? va multumesc frumos si ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Da restart la laptop si la router. Iti recomand ca routerul sa il scoti de fapt din priza, nu sa dai restart.
Vezi ca butonul de reset de fapt iti reseteaza toate setarile din router, ceea ce nu este ok. Un restar de router de fapt se face prin scoaterea lui din priza sau oprirea de la curent si apoi repornirea lui, nu prin butonul reset.
Daca prin repornire intr-un final ai net, atunci setarile de firewall sunt din laptopul tau.

| dosia26 explică (pentru Eugen80):

Am rezolvat...ms mult

1 răspuns: