| Costyn330 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o problema, am Windows 8.1 pro 64 și dau sa deschid cs 1.6 apăs, arata ca și cum s-ar încarca dar nu lansează, nu pornește, eu cred ca e din Windows deoarece la celelalte versiuni nu am avut nici un fel de problema...Un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| RoyalSovereign a răspuns:

Mă bucur că problema este rezolvată (și chiar nu îmi imaginez cum rezistă un sistem de operare instabil pe piață).

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| RoyalSovereign a răspuns:

Salut,

Sistemul de operare „Windows 8" este cam instabil, mai ales în ce privește performanța și compatibilitatea cu anumite jocuri, mai ales vechi.

În primul rând, ți-aș recomanda să dai Click-Dreapta pe iconița jocului, selectezi „Proprietăți", alegi „Compatibilitate", bifezi „Execută în modul de compatibilitate" și selectezi un sistem de operare precum „Windows XP", ori „Windows 7", după care aplici și testezi.

În paralel, poți da Click-Dreapta pe iconița jocului, selectezi „Depanare compatibilitate", selectezi motivul care coincide cu situația ta și testezi setările de compatibilitate pe care le aplică sistemul.

Cealaltă variantă pe care ți-aș mai sugera-o este actualizarea sistemului de operare la „Windows 10", doar în cazul în care nu funcționează absolut nimic altceva.

Aștept cu interes orice actualizare privind situația dată!

P.S.: Neștiind exact în ce limbă afișează calculatorul tău conținutul, am explicat complet în română, dar dacă-ți afișează în engleză, am încredere că poți traduce.

| Costyn330 explică (pentru RoyalSovereign):

Salut, mulțumesc frumos dar am făcut update la win 10 pentru ca m-am lămurit cum sta treaba la anumite jocuri cu win 8, mulțumesc frumos pentru răspuns, făcusem dinainte tot ce mi-ai spus dar fără nici un rezultat, pur și simplu nu voia.

| RoyalSovereign a răspuns (pentru Costyn330):

Mă bucur că problema este rezolvată (și chiar nu îmi imaginez cum rezistă un sistem de operare instabil pe piață).

Toate cele bune.